Menu

Stillinger og resultater

Klubbens kampe
Februar 2017
20.
mandag
14.00
Lyngby
1 - 3
Herrer
Senior
Reserveligaen - forår • Pulje 2
Brøndby Stadion
Brøndby
Brøndby Stadion
24.
fredag
18.00
Lyngby
Herrer
Senior
ALKA Superliga • SL
Lyngby Stadion
Esbjerg
Lyngby Stadion
25.
lørdag
10.00
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U14
U14 Drenge Øst (03) VinterBOLD 2. runde • Pulje A
Hørsholm Idrætspark
Lyngby Boldklub 1921
Hørsholm Idrætspark
25.
lørdag
10.24
BK Avarta
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 4. runde • Pulje 1
Møllegårdhallen
Lyngby Boldklub 1921
Møllegårdhallen
25.
lørdag
10.36
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 4. runde • Pulje 1
Møllegårdhallen
Bagsværd BK
Møllegårdhallen
25.
lørdag
11.12
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 4. runde • Pulje 1
Møllegårdhallen
BK Avarta
Møllegårdhallen
25.
lørdag
11.24
Bagsværd BK
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 4. runde • Pulje 1
Møllegårdhallen
Lyngby Boldklub 1921
Møllegårdhallen
25.
lørdag
13.30
FC København
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst Forår • P1
Frederiksberg IP, kunst
Lyngby
Frederiksberg IP, kunst
25.
lørdag
14.12
Greve Fodbold (1)
Kvinder
U9
U9 pi(08) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Blovstrødhallen
Lyngby Boldklub 1921
Blovstrødhallen
25.
lørdag
14.12
Greve Fodbold
Herrer
U11
U11 drenge A (06) Futsal 4. runde • Pulje 2
Hvalsø Hallerne
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Hvalsø Hallerne
25.
lørdag
14.48
Lyngby Boldklub 1921
Kvinder
U9
U9 pi(08) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Blovstrødhallen
Orient GI
Blovstrødhallen
25.
lørdag
14.48
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U11
U11 drenge A (06) Futsal 4. runde • Pulje 2
Hvalsø Hallerne
Fløng-Hedehusene
Hvalsø Hallerne
25.
lørdag
15.00
Taarbæk IF
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Lyngby Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Lyngby Stadion
25.
lørdag
15.24
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U11
U11 drenge A (06) Futsal 4. runde • Pulje 2
Hvalsø Hallerne
BSF
Hvalsø Hallerne
25.
lørdag
15.36
Lyngby Boldklub 1921
Kvinder
U9
U9 pi(08) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Blovstrødhallen
Bagsværd BK
Blovstrødhallen
25.
lørdag
15.45
Lyngby
Herrer
U19
U19 Drenge Ligaen 2016/17 • Liga
Lyngby Stadion
FC København
Lyngby Stadion
25.
lørdag
15.48
BSV af 2016 (1)
Herrer
U11
U11 drenge A (06) Futsal 4. runde • Pulje 2
Hvalsø Hallerne
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Hvalsø Hallerne
25.
lørdag
16.24
Lyngby Boldklub 1921
Kvinder
U9
U9 pi(08) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1
Blovstrødhallen
Frederiksværk Fodbold Klub
Blovstrødhallen
25.
lørdag
17.00
Snekkersten IF
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
Lyngby
Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
26.
søndag
09.00
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1 og 2, spilles på begge baner
Vipperødhallen
Slagelse B&I (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
09.10
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1 og 2, spilles på begge baner
Vipperødhallen
Holbæk B&I (3)
Vipperødhallen
26.
søndag
09.30
KFUM BK, Roskilde (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1 og 2, spilles på begge baner
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
09.30
Holbæk B&I (3)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1 og 2, spilles på begge baner
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Vipperødhallen
26.
søndag
09.40
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1 og 2, spilles på begge baner
Vipperødhallen
Holbæk B&I (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
09.50
Holbæk B&I (2)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1 og 2, spilles på begge baner
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
10.00
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1 og 2, spilles på begge baner
Vipperødhallen
Holbæk B&I (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
10.10
Holbæk B&I (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1 og 2, spilles på begge baner
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
10.30
Farum BK
Herrer
U11
U11 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Farum Park
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Farum Park
26.
søndag
11.00
IF Skjold Birkerød
Herrer
U12
U12 drenge B (05) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Lyngby Boldklub 1921
Møllegårdhallen
26.
søndag
11.00
Vipperød BK
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
11.10
Slagelse B&I
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Vipperødhallen
26.
søndag
11.10
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
KFUM BK, Roskilde (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
11.12
Helsinge Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Solvangshallen
26.
søndag
11.30
Vipperød BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Vipperødhallen
26.
søndag
11.36
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U12
U12 drenge B (05) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Herstedøster IC
Møllegårdhallen
26.
søndag
11.40
Vipperød BK
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
11.48
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U8
U8 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Solvangshallen
IF Hjorten
Solvangshallen
26.
søndag
11.50
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
12.00
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Jyderup BK
Vipperødhallen
26.
søndag
12.10
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Ringsted IF
Vipperødhallen
26.
søndag
12.12
Glostrup
Herrer
U12
U12 drenge B (05) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Lyngby Boldklub 1921
Møllegårdhallen
26.
søndag
12.24
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U8
U8 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Solvangshallen
Rosenhøj BK
Solvangshallen
26.
søndag
12.30
Holbæk B&I (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
12.40
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
12.48
Farum BK
Herrer
U8
U8 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 7
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Solvangshallen
26.
søndag
12.48
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U12
U12 drenge B (05) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
LSF (1)
Møllegårdhallen
26.
søndag
13.00
Holbæk B&I (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
13.00
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Skibby IK (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
13.24
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Blovstrødhallen
Orient GI
Blovstrødhallen
26.
søndag
13.30
HIK
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, HIK
Lyngby Boldklub 1921
Kunst, HIK
26.
søndag
13.30
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Holbæk B&I (3)
Vipperødhallen
26.
søndag
13.40
Holbæk B&I (4)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
13.48
BFC Lundegården
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Blovstrødhallen
Lyngby Boldklub 1921
Blovstrødhallen
26.
søndag
13.50
Ringsted IF (1)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 3
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Vipperødhallen
26.
søndag
14.00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 2
Vipperødhallen
Ringsted IF (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
14.12
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Blovstrødhallen
BK Avarta
Blovstrødhallen
26.
søndag
14.20
FC Lejre (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921
Vipperødhallen
26.
søndag
14.36
IF Hjorten
Herrer
U9
U9 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 8
Blovstrødhallen
Lyngby Boldklub 1921
Blovstrødhallen
26.
søndag
14.40
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Vipperød BK (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
15.00
Brede IF
Kvinder
U10
U10 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921
Solvangshallen
26.
søndag
15.00
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U9
U9 drenge (08) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5
Blovstrødhallen
BFC Lundegården
Blovstrødhallen
26.
søndag
15.00
CBS Sport
Kvinder
Senior
Kvindesenior 1-3 VinterBOLD • P2
Jens Jessens Vej
Lyngby Boldklub 1921
Jens Jessens Vej
26.
søndag
15.10
Bagsværd BK (1)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
Lyngby Boldklub 1921
Vipperødhallen
26.
søndag
15.20
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Vipperød 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Vipperødhallen
FC Lejre (2)
Vipperødhallen
26.
søndag
15.24
Virum-Sorgenfri BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge (08) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5
Blovstrødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Blovstrødhallen
26.
søndag
15.36
Lyngby Boldklub 1921
Kvinder
U10
U10 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Solvangshallen
Hornbæk IF
Solvangshallen
26.
søndag
16.00
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U9
U9 drenge (08) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5
Blovstrødhallen
Ledøje-Smørum Fodbold
Blovstrødhallen
26.
søndag
16.12
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U10
U10 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Solvangshallen
Lyngby Boldklub 1921
Solvangshallen
26.
søndag
16.24
Orient GI
Herrer
U9
U9 drenge (08) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 5
Blovstrødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Blovstrødhallen
26.
søndag
16.48
Lyngby Boldklub 1921
Kvinder
U10
U10 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4
Solvangshallen
Fredensborg BI
Solvangshallen
26.
søndag
17.12
Herfølge BK (1)
Herrer
U12
U12 drenge A (05) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Lyngby Boldklub 1921
Møllegårdhallen
26.
søndag
17.48
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U12
U12 drenge A (05) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Højby IF
Møllegårdhallen
26.
søndag
18.24
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U12
U12 drenge A (05) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
IF Skjold Birkerød
Møllegårdhallen