Menu

Stillinger og resultater

Klubbens kampe
November 2017
14.
tirsdag
18.00
FC Nordsjælland
5 - 3
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst Efterår • P1
Right to Dream Park
Lyngby
Right to Dream Park
17.
fredag
18.15
Brøndbyernes IF
2 - 3
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Brøndby Stadion
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Brøndby Stadion
18.
lørdag
09.20
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Spillet
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Viby 18/11-17 • Pulje 2
Viby Sj. Idrætscenter
Lynge-Uggeløse IF (1)
Viby Sj. Idrætscenter
18.
lørdag
09.40
Taastrup FC
Spillet
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Viby 18/11-17 • Pulje 2
Viby Sj. Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Viby Sj. Idrætscenter
18.
lørdag
10.00
LSF
0 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Smørum Idrætscenter
18.
lørdag
10.00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Spillet
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Viby 18/11-17 • Pulje 2
Viby Sj. Idrætscenter
Brøndbyernes IF (2)
Viby Sj. Idrætscenter
18.
lørdag
10.20
RB 1906 (1)
Spillet
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Viby 18/11-17 • Pulje 2
Viby Sj. Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Viby Sj. Idrætscenter
18.
lørdag
11.00
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Spillet
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Viby 18/11-17 • Pulje 3
Viby Sj. Idrætscenter
Kværkeby IF
Viby Sj. Idrætscenter
18.
lørdag
11.20
Næstved I.F.
Spillet
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Viby 18/11-17 • Pulje 3
Viby Sj. Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Viby Sj. Idrætscenter
18.
lørdag
11.30
Brøndbyernes IF
2 - 0
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 1
Brøndby Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Brøndby Stadion
18.
lørdag
12.00
Vejle
livescore
1 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge Ligaen 2017/18 • Liga
Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
Kunstbane
Lyngby
Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
Kunstbane
18.
lørdag
12.00
FC Holte
Spillet
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Viby 18/11-17 • Pulje 3
Viby Sj. Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Viby Sj. Idrætscenter
18.
lørdag
12.20
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Spillet
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Viby 18/11-17 • Pulje 3
Viby Sj. Idrætscenter
Herfølge BK
Viby Sj. Idrætscenter
18.
lørdag
13.00
Lyngby Boldklub 2
1 - 5
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Lyngby Stadion
Værløse BK
Lyngby Stadion
18.
lørdag
14.00
Slagelse B&I
5 - 1
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Slagelse Stadion Kunst
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Slagelse Stadion Kunst
18.
lørdag
14.15
Vejle
livescore
0 - 3
Herrer
U17
U17 Drenge Ligaen 2017/18 • Liga
Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
Kunstbane
Lyngby
Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane
Kunstbane
18.
lørdag
15.00
Rudersdal Boldklub
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 7
Skævinge Hallen
Lyngby Boldklub 1921
Skævinge Hallen
18.
lørdag
15.15
Lyngby Boldklub 1921 (2)
livescore
2 - 0
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1
Lyngby Stadion
HUI/BSV
Lyngby Stadion
18.
lørdag
15.36
Lyngby Boldklub 1921
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 7
Skævinge Hallen
FIF, Hillerød
Skævinge Hallen
18.
lørdag
16.12
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge(08) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Borgerskolen
BSF (1)
Borgerskolen
18.
lørdag
16.12
Helsingør IF Fodbold
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 7
Skævinge Hallen
Lyngby Boldklub 1921
Skævinge Hallen
18.
lørdag
16.36
Taastrup FC (2)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge(08) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Borgerskolen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Borgerskolen
18.
lørdag
16.48
Lyngby Boldklub 1921
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge(08) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 7
Skævinge Hallen
Brede IF
Skævinge Hallen
18.
lørdag
17.00
Holbæk B&I (2)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge(08) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Borgerskolen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Borgerskolen
18.
lørdag
17.36
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge(08) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Borgerskolen
BK Avarta
Borgerskolen
19.
søndag
08.45
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 7
Lyngby Stadion
HIK
Lyngby Stadion
19.
søndag
10.00
Skovshoved IF
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Gentofte Stadion Opv. kunst
Gentofte Opvisning
Lyngby Boldklub 1921
Gentofte Stadion Opv. kunst
Gentofte Opvisning
19.
søndag
11.00
B 1908
Kvinder
U11
U11 Piger C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Lyngby Boldklub 1921
Kunst, Sundby Idrætspark
19.
søndag
11.12
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Skævinge Hallen
Værløse BK
Skævinge Hallen
19.
søndag
11.15
GVI (1)
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, GVI. Nymosen
Lyngby Boldklub 1921
Kunst, GVI. Nymosen
19.
søndag
11.30
BSF
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Lyngby Boldklub 1921
Ballerup Idrætspark
19.
søndag
11.30
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Karsemosegård Kunstgræs
Lyngby Boldklub 1921
Karsemosegård Kunstgræs
19.
søndag
11.36
Jyllinge FC
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Skævinge Hallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Skævinge Hallen
19.
søndag
11.45
Lyngby Boldklub 2
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 Efterår (01-02) • P1
Lyngby Stadion
Farum BK 2
Lyngby Stadion
19.
søndag
12.00
Farum BK
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 1
Farum Park
Lyngby Boldklub 1921
Farum Park
19.
søndag
12.00
Lyngby
Herrer
Senior
ALKA Superliga Grundspil • SL
Lyngby Stadion
Randers FC
Lyngby Stadion
19.
søndag
12.00
Virum-Sorgenfri BK
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Virumgård kunstgræsbane
Lyngby Boldklub 1921
Virumgård kunstgræsbane
19.
søndag
12.00
Farum BK
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Skævinge Hallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Skævinge Hallen
19.
søndag
12.00
Birkerød IF "Skjold"
0.2
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Birkerød Stadion
K1B
Lyngby Boldklub 1921
0.1
Birkerød Stadion
K1B
19.
søndag
12.24
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5
Bjørnehøjhallen
Helsingør IF Fodbold
Bjørnehøjhallen
19.
søndag
12.30
BSV af 2016
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Rundforbi Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Rundforbi Stadion
19.
søndag
12.36
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 6
Skævinge Hallen
Rosenhøj BK
Skævinge Hallen
19.
søndag
12.48
Ølstykke FC
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5
Bjørnehøjhallen
Lyngby Boldklub 1921
Bjørnehøjhallen
19.
søndag
13.12
Lyngby Boldklub 1921
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5
Bjørnehøjhallen
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
Bjørnehøjhallen
19.
søndag
13.36
BK Avarta (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 3 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5
Bjørnehøjhallen
Lyngby Boldklub 1921
Bjørnehøjhallen
19.
søndag
14.12
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5
Bjørnehøjhallen
BSV af 2016
Bjørnehøjhallen
19.
søndag
14.24
B. 1973, Herlev
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5
Bjørnehøjhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Bjørnehøjhallen
19.
søndag
15.00
Lyngby Boldklub 1921
livescore
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 3
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
Nerashté, Ballerup
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
19.
søndag
15.00
BSV af 2016
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5
Bjørnehøjhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Bjørnehøjhallen
19.
søndag
15.12
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 5
Bjørnehøjhallen
B. 1973, Herlev
Bjørnehøjhallen
19.
søndag
15.24
Solrød FC (2)
Herrer
U15
U15 drenge (03) håndboldsmål B • Pulje 2
Blovstrødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Blovstrødhallen
19.
søndag
16.00
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Herrer
U15
U15 drenge (03) håndboldsmål B • Pulje 2
Blovstrødhallen
Snekkersten IF (1)
Blovstrødhallen
19.
søndag
16.24
Greve Fodbold
Herrer
U15
U15 drenge (03) håndboldsmål B • Pulje 2
Blovstrødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Blovstrødhallen